HGS Geçiş Sistemi Nedir ?

Hızlı Geçiş Sistemi ( HGS ) ; siteler, iş yerleri veya özel otopark alanlarında kullanılmak amacı ile tasarlanmış üst düzey kontrol ve geçiş sistemidir.

HGS Geçiş Sistemi Faydaları Nedir ?

Hızlı Geçiş Sistemleri sayesinde otoparklarınıza yabancı araçlar tarafından işgal edilmesini önler. Giriş ve çıkış yapan araçların program aracılığı ile bilgilerini toplar. Toplanılan bilgileri raporlar ve uzun zaman saklamanızı sağlarsınız.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Nedir?

Hızlı geçiş sistemleri (HGS), RFID teknolojisi kullanılarak geçiş yapacak araçlara takılan bir elektronik etiketin okunması şeklinde tanımlanabilir. Böylece tüm hgs geçiş hareketleri izlenebilmektedir. Farklı uygulamalara yönelik farklı frekanslarda, aktif ve pasif teknolojiye sahip araç kartları ve okuyucular reader mevcuttur. Hızlı Geçiş Sistemleri Türkiye ve Avrupa standartlarına uygun şekilde çalışmaktadır.

(HGS) Hızlı Geçiş Sistemi hızlı, güvenilir ve kolay geçişlere imkan tanımaktadır. Geçiş yapılan ortamda seri geçiş sayesinde bekleme ve yığılmanın da önüne geçilmiş olunur.

HGS Geçiş Sistemi nasıl çalışır ?

Sitenizin ya da tesisinizin otopark alanlarındaki giriş çıkışlarda bulunan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilir. Bu antenler de HGS panelleriyle haberleşmek suretiyle giriş ve çıkış bilgilerini toplar ve geçişe yetkisi olan araçlar içeriye alınır. Hızlı Geçiş Sistemi’nde geçiş yapacak olan aracın bariyere yaklaşması esnasında araç üzerindeki kart sistem tarafında hızlı şekilde algılanır ve okunur.

 

Sistem hızlı geçiş sistemleritarafından değerlendirmeye alınan karta göre araç geçiş yetkisine sahipse sistem tarafından bariyer açılır ve araç geçişine izin verilir. Gerçekleştirilen tüm işlemler kayıt altına alınır ve gerektiği takdirde raporlanır. Geçiş yapanlar HGS panelinden anlık izlenebileceği gibi geçmişe yönelik geçiş izleme ve sorgulama da yapılabilir. HGS okuyucu panel 10.000 araç ve 150.000 geçiş kaydı tutma imkanına sahiptir.

Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID etiketler(tag) ya da plakalara takılabilecek olan tanıtıcı kartlar sayesinde sistemin aracı tanıması ve HGS panel tarafından yorumlanarak geçiş yetkisi verilip verilmeyeceği belirlenir.

Kart veya etiketler araçlara entegre olduğu için kayıp ya da unutma sorunlarının önüne geçilmiş olunacaktır.

HGS Hızlı Geçiş Sisteminin Avantajları Nedir ?

HGS Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde binlerce araç kontrol edilebilir ve giriş çıkış saatleri, içerde kalma süresi, plaka bazlı takip raporları alınabilir. Kumanda kullanımı ve manuel kart okutma işlemlerine gerek kalmaz. Uzun mesafeden tanıma kabiliyeti. Tüm bariyerlerle uyumlu olması. Uzun ömürlü sistem. Zengin raporlama yeteneği sayesinde tam denetim sağlaması. Otoparkların yabancı araçlar tarafından işgalinin önüne geçilmesi.

No tags for this post.